אנורקסיה

נעמה היא תלמידה בכיתה י' הסובלת מהפרעות אכילה. במהלך הבלוג ניתן לראות כתבות של רופאים מומחים, רופא משפחה, ואפילו את נעמה עצמה כותבת על תחושותיה והרגשותיה.. כנסו ותשכילו :]

Monday, April 03, 2006


כתבה 3: הדרך להחלמה

אמא לא כ"כ הייתה מרוצה מחוות הדעת של רופא המשפחה שנתן לנו מספר דרכים לטפל בהפרעות האכילה. לכן היא פנתה לרופא מומחה בהפרעות אכילה. היא ניגשה אליו לבדה ודיברה איתו אך היא קיבלה את אותן דרכים לטיפול במחלה. תאמינו או לא החלטתי להבריא מהמחלה ולשתף פעולה עם הרופא. בפגשתינו האחרונה אצל רופא המשפחה שוחחתי עם הרופא שהראה את המצב מנק' מבטו המקצועית. הרי אני יודעת שיש לי בעיה כלשהי, זו כבר לא אותה דיאטה שהתחלתי לפני כמה חודשים אלו זו כבר בעיה שאין לי מושג למה יש לי אותה ואני לא מצליחה לשלוט בה. אני כל היום רק חושבות על כמה אכלתי, מה אכלתי, מתי אכלתי וזה מעגל חוזר שלא נפסק. פעם זה היה מתוך רצון של לרדת במשקל ולהיות מושלמת. היום זה כבר פחות כי אני יודעת שאני הכי לא מושלמת שיש, וכיום זה כבר הרגל שאני לא מצליחה לשלוט בו. אני רוצה לאכול, אבל קול פנימי בתוכי אומר לי שלא, ועולות 1001 מחשבות למה לא לאכול אז אני פשוט מוותרת. הרופא הציג בפני את הסיכונים שבאים עם המחלה. אחד מהסיכונים הם לאבד את הפוריות ואני לא רוצה להגיע למצב של מוות. החלטתי לשתף פעולה עם הרופא כעדי לנסות לדכא את הבעיה. חשוב לי שאנשים לא יידעו שיש לי את הבעיה הזאת, לכן אני עושה את זה בשביל עצמי אך יותר מכל בשביל משפחתי.
הבנתי את ההשלכות שיש לאנשים הסובלים מאותה בעיה שאני סובלת בה.
מי היה חושב שלי יהיו בעיות אכילה?
מי היה חושב שלעוד אנשים חוץ ממני יש את אותן הבעיות שלי יש?
אחרי דיון ממשוך עם הרופא, קיבלו הפניות לתזונאית שתעזור לי לטפל בהרגלי האכילה שלי, קיבלנו בנוסף גם הפניות למטפלים אישיים ולקבוצות תמיכה בתקווה שיעזרו לי , והכי חשוב שיבינו אותי.
אני רוצה לעבור את זה, זה קשה, אך אין הדבר העומד בפני הרצון.

0 Comments:

Post a Comment

<< Home